UMĚLCI / JAZZ
Zdeněk Zdeněk - klikni pro plnou velikost

Zdeněk Zdeněk - klikni pro plnou velikost

Zdeněk Zdeněk - klikni pro plnou velikost
ZDENĚK ZDENĚK
NEJEN JAZZOVÉ PIANO
Zdeněk Zdeněk je český jazzový pianista, hráč na klávesové nástroje, hudební skladatel a aranžér. Absolvoval Plzeňskou konzervatoř v oboru klavír.

V 80. letech založil spolu s kolegy Františkem Kopem, Jaromírem Honzákem a Martinem Šulcem skupinu Zelený kvartet, která se rozšířena o houslistu Martina Zbrožka později mění ve skupinu Naima. Ta se stala velkým objevem a byla třikrát za sebou vyhodnocena jako nejlepší jazzové seskupení a vydala několik velice úspěšných alb.

Zdeněk byl také členem skupiny Václava Neckáře Bacily, jako hráč a aranžér spolupracoval s nejrůznějšími orchestry i sólisty - Helenou Vondráčkovou, Hanou Hegerovou, Jiřím Schmitzerem či Dášou Voňkovou.

Podílel se také na řadě filmových nahrávek Karla Svobody a řadu let doprovázel legendární jazzovou zpěvačku Vlastu Průchovou.

Vystoupení je možno objednat: sólové (nejen s repertoárem jazzového piana, ale i klasické hudby, fusion), nebo v duu s dcerou Markétou, s jazz triem, hostování se skupinou Atarés, předváděcí akce klávesových nástrojů, semináře, workshopy apod. Zdeněk též komponuje, aranžuje a nahrává hudbu na zakázku.

KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM