UMĚLCI / YVONNE SANCHEZ
Yvonne Sanchez - klikni pro plnou velikost

Yvonne Sanchez - klikni pro plnou velikost

Yvonne Sanchez - klikni pro plnou velikost

Yvonne Sanchez - klikni pro plnou velikost

Yvonne Sanchez - klikni pro plnou velikost
Yvonne Sanchez
Zpěvačka Yvonne Sanchez se narodila v Polsku – matka byla polka, po otci jí v žilách koluje kubánská krev. Jejím prvním hudebním vystoupením byl koncert v Polsku, na němž hrála na bicí nástroje spolu s polskou rockovou legendou Josefem Skrzekem. Později, během svého pobytu v Německu, začala hrát na basovou kytaru a klavír.

Zanedlouho po přestěhování do Prahy v roce 1994 však měla vlastní premiéru v pražském Reduta jazz Clubu jako sólová zpěvačka. V roce 1997 vyhrála anketu českého časopisu Harmonie a byla vyhlášena nejlepší jazzovou zpěvačkou roku. O rok později byla obdobně oceněna Českou jazzovou společností.

I přes velkou vášeň pro klasický jazz se začala v roce 1998 zabývat interpretacemi skladeb založených na latinsko-amerických rytmech, jako Bossa Nova a Samba, psaných nejčastěji jejím oblíbeným brazilským skladatelem Antoniem Carlosem Jobimem. V roce 2001 vydává debutové album pod názvem Invitation, díky kterému byla později nominována na cenu Anděl 2002 v kategorii Jazz & blues. V roce 2008 Yvonne vyprodukovala album s názvem „My Garden“, na němž se poprvé představuje jako autorka hudby. Necelý rok po svém vydání získala „My Garden“ zlatou desku. V roce 2011 vydává své třetí album „Songs about Love“, které obsahuje live záznam koncertu za doprovodu brazilského kytaristy Pedra Taglianiho.

Yvonne Sanchez vystupuje v Rusku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Turecku, na Kypru, ve Francii, Německu, Rakousku, Lucembursku, Anglii, Portugalsku, Izraeli, Brazílii, na Kubě a v USA. Vystupuje jako sólová zpěvačka za doprovodu kytaristy Pedra Taglianiho nebo má za zády kapelu Yvonne Sanchez The Band. Jejím nejnovějším projektem je skupina s názvem Seňor Rumbero.KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM