UMĚLCI / Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí - klikni pro plnou velikost

Václav Upír Krejčí - klikni pro plnou velikost

Václav Upír Krejčí - klikni pro plnou velikost

Václav Upír Krejčí - klikni pro plnou velikost

Václav Upír Krejčí
Václav Upír Krejčí se narodil v Rakovníku. Jeho profesní zařazení vydává nemálo položek a těmi jsou komik, herec, spisovatel, spíkr, dramaturg, scénárista, textař, zpěvák, fotograf a tak trochu renesanční člověk. Vystupoval v mnoha evropských, ba i dokonce asijských zemích - jmenujme alespoň některé jako např. Korea, Japonsko, Holandsko, Anglie, Dánsko nebo Itálie.

Jeho kariéra komika začala stoupat, když v roce 1979 vyhrál hlavní cenu na festivalu pantomimy v Litvínově. Od tohoto roku také stále funguje skupina Mimtrio, i když již jen ve dvojici s Michalem Nesvatbou. Spolupracoval také s Divadlem Františko Ringo Čecha, zájezdovou šou Ivana Mládka, divadlem Semafor a pracoval i jako dramaturg pro TV Nova.

Na Děčínské Kotvě vyhrál s písní Ošklivý ženský nejsou cenu diváků. Obsadil tam i třetí místo, ale na protest kolegů zpěváků, že je komik a ne zpěvák mu byla cena odebrána. I přesto odehrál osm let v různých hudebních skupinách na bicí.

Napsal několik divadelních her, např. Nočník, Bavič, Cirkus Up a Picasso je nám ukradený.

Stal se i spoluautorem 30 grotesek pro britskou televizi BBC.

Do pořadu TO NEVYMYSLÍŠ napsal scénář podle něhož se natočil film.

V televizi vystupoval ve více než 900 pořadech, na některých se podílel autorsky. Za všechny jmenujme nejproslulejší jako MOŽNÁ PŘIJDE I KOUZELNÍK, BAKALÁŘI, ZLATÁ MŘÍŽ, KUFR, ESO, TUTOVKA, ČUNDRCOUNTRYSHOW, CYRANŮV OSTROV a v neposlední řadě pořad pro děti UP.PARÁDA na Public TV.

Neopomíjí však ani svou hereckou tvář a odehrál nenápadně nápadné role ve filmech jako S ČERTY NEJSOU ŽERTY, PŘÍBĚH RYTÍŘE, BATHORY a CZECH MADE MAN.

V roce 1996 vymyslel Mezinárodní den smíchu, který na Letenské pláni navštívilo neuvěřitelných 70 tisíc lidí.

Psal a píše pro různé časopisy; publikoval své fotografie v desítkách periodik, výstavu jeho fotografií k vydání knihy Cestopisy navštívilo po celé republice několik tisíc lidí; zpívá na mnoha CD pro děti, Michal David mu napsal několik hitových písní, vydal dvě eLPéčka Blábol a CD Dýza Boys.

Založil s Petrem Pivrncem Urbanem Nadnárodní divadlo Rudyho Pivrnce. Plánuje v Praze Ulici Legrace. Je zakladatel spolku Něžná brutální poezie. Dokáže prý napsat na jakékoliv téma jakoukoliv báseň či scénář ve verších, píše i básně na výrobky.KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM