Milan Černohouz - klikni pro plnou velikost

Milan Černohouz - klikni pro plnou velikost

Milan Černohouz - klikni pro plnou velikost
MILAN ČERNOHOUZ
OD SWINGU AŽ K LIDOVÉ PÍSNIČCE
Milan Černohouz je český zpěvák a kytarista. Od roku 1966 - 1984 působil jako hlavní zpěvák v Orchestru Gustava Broma, dále vystupoval také s Rozhlasovým orchestrem studia Brno, kde s oběma soubory v průběhu let natočil asi 900 různých písní.

Je považován za všestranně nadaného zpěváka, schopného zazpívat jakoukoliv píseň z žánru populární hudby. V letech 1976 - 1981 vystudoval zpěv na Brněnské konzervatoři. Byl též častým hostem v pořadu Hany a Petra Ulrychových, vystupoval se zpěvačkou Vladěnou Pavlíčkovou, účastnil se pravidelně také festivalů Bratislavská lyra a Děčínská kotva.

Od roku 1987 působí v Praze, kde kromě swingu (Bohemia big band B. Wolfa, orchestr Mercury, Big band V. Kozla) zpívá i jihočeské lidové písně s dechovou kapelou Veselka, s níž nazpíval více jak 50 CD.

Milana Černohouze si můžete objednat v pořadu, kde za doprovodu klavíristy či většího hudebního seskupení zpívá s kytarou evergreeny, trampské a semaforské písničky, české a moravské lidovky a také vypráví bohaté vzpomínky ze své profesionální kariéry.