UMĚLCI / TANEC
JAN METLICKÝ & ELA KASALOVÁ - klikni pro plnou velikost

JAN METLICKÝ & ELA KASALOVÁ - klikni pro plnou velikost
JAN METLICKÝ & ELA KASALOVÁ
Jan s Elou začali společně tancovat ve druhé polovině roku 2018 a hned od počátku se zařadili mezi nejúspěšnější taneční páry v České republice. Hned po několika málo měsících společného trénování obsadili na počátku roku 2019 druhé místo na Mistrovství ČR ve standardních tancích v kategorii do 21 let a stali se mistry ČR v kombinaci standardních a latinskoamerických tanců v kategorii do 21 let. V dospělé kategorii skončili v těchto disciplínách těsně před branami finále shodně na 8. místě.

V současnosti jsou Honza s Elou nejvýše postaveným českým tanečním párem ve světových žebříčcích ve všech věkových kategoriích a disciplínách, neboť v kategorii standardních tanců do 21 let se ve světovém ranklistu nacházejí na 5. místě. Tohoto mimořádného umístění dosáhli díky několika medailovým výsledkům na mezinárodních soutěžích světového tanečního okruhu v roce 2019. V českém ranklistu se aktuálně nacházejí na 1. místě ve standardních tancích v kategorii do 21 let, na 1. místě v kombinaci standardních a latinskoamerických tanců v kategorii do 21 let, na 3. místě v kombinaci standardních a latinskoamerických tanců v kategorii dospělých, na 5. místě ve standardních tancích v kategorii dospělých a na 6. místě v latinskoamerických tancích v kategorii do 21 let. Jsou členy českého národního reprezentačního týmu.

Honzovi je 19 let. Pochází ze Sokolova, kde v místním tanečním klubu začal v osmi letech se sportovním tancem. Na podzim 2019 se přestěhoval do Brna a studuje v závěrečném ročníku sportovního gymnázia. Ele je 17 let a s tancováním začala v sedmi letech v tanečním klubu Dvectis DSP Kometa Brno, který v současnosti s Honzou společně reprezentují. Ela studuje na víceletém gymnáziu s jazykovým zaměřením.

Pod vedením trenérů tanečního klubu Dvectis DSP Kometa Brno trénují každý den a o víkendech se zpravidla účastní tuzemských nebo zahraničních tanečních soutěží. Často se účastní tanečních kempů a seminářů v Itálii v tamní slavné taneční škole v Molinelle. Ve svém domovském tanečním klubu v Brně se už také věnují tréninku začínajících tanečních párů.


KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM