UMĚLCI / MARIE TOMSOVÁ
Marie Tomsová - klikni pro plnou velikost

Marie Tomsová - klikni pro plnou velikost

Marie Tomsová - klikni pro plnou velikost

MARIE TOMSOVÁ
V Československé televizi pracovala jako programová hlasatelka od roku 1977. Za dobu svého působení má na svém kontě nespočet televizních estrád, koncertů, tanečních a písňových festivalů, zábavných pořadů (Felixír apod.) cyklus o zdravém životním stylu Trend, dokumenty Rodina školou povinná.

Studia českého jazyka a výtvarné výchovy na Univerzitě Karlově jí otevřela cestu do televize, třebaže se původně chtěla stát výtvarnicí nebo ilustrátorkou dětských knížek. Už během studií si vylepšovala finanční rozpočet reklamními fotkami a občasným modelingem.

V roce 1976 vyhrála konkurz na televizní hlasatelku a v říjnu roku 1977 si prožila svůj první hlasatelský křest. Stala se oblíbenou hlasatelkou, která si vyzkoušela i větší herecký křest v TV inscenaci Když vy jste taková jiná po boku Miloše Kopeckého a Ivy Janžurové (1984). Pravděpodobně nejznámějším vystoupením ve filmu je menší role právě televizní hlasatelky v nesmrtelné letní komedii SLUNCE, SENO A PÁR FACEK (1989). V roce 1993 si vyzkoušela dramatickou roli s Vladimírem Markem v kontroverzní TV hře o přepadení hlasatelky v přímém přenosu s názvem Taneční zábava.

Po odchodu z ČT byla několik let průvodkyní pravidelného několikahodinového živého vysílání PRIMA JÍZDY v komerční televizi. Spolu s dalšími pěti kolegyněmi spoluvytvářela jeden z nejúspěšnějších pořadů v českém éteru té doby, Dámský klub v Rádiu Frekvence 1. Také se věnuje dabingu, moderování přírodopisných seriálů, natáčení rozhlasových spotů a reklam. Moderuje i nejrůznější společenské akce jako např. Dny evropského dědictví, předávání prestižních cen (pravidelně např. Svazu chemického průmyslu nebo Asociace českých kameramanů), křty, benefice, koncerty, plesy. Od roku 2002 je ředitelka Obecně prospěšné společnosti pro prevenci dětských úrazů.

Marii Tomsovou nabízíme jako moderátorku společenských akcí, plesů, vernisáží, křtů, předávání cen , ale i besed se zajímavými osobnostmi, tiskových konferencí, prezentací a kulinářských večeří i soutěží. Dále také v pořadech: Hlasatelky v akci - spolu se Saskií Burešovou a Alexandrem Hemalou a On & Ona aneb potkala jsem Wericha - spolu s Jiřím Werichem Petráškem.

KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM