UMĚLCI / MARCELA HOLANOVÁ
Marcela Holanová  - klikni pro plnou velikost

Marcela Holanová  - klikni pro plnou velikost

Marcela Holanová  - klikni pro plnou velikost

Marcela Holanová  - klikni pro plnou velikost

MARCELA HOLANOVÁ
Zpěvačka Marcela Holanová zazářila jako hvězda ve druhé polovině osmdesátých let. Pochází z Prahy a již od dětství se věnovala amatérskému zpěvu, v šedesátých letech vystupovala na odpoledních čajích na Zbraslavi. Během studia na střední ekonomické škole soukromě studovala zpěv u profesorky konzervatoře Jaroslavy Bernardové.

Profesionálně začala Marcela Holanová zpívat počátkem sedmdesátých let, nejprve v Armádním uměleckém souboru, v roce 1976 uspěla v konkurzu na zpěvačku ve skupině Faraon, v níž se seznámila se svým pozdějším manželem, tehdy baskytaristou Karlem Šípem . Po rozchodu skupiny Faraon v roce 1979 přešla na sólovou dráhu.

Majitelka mimořádného hlasové rozsahu pronikala do širšího povědomí jen pozvolna. Novým impulsem byl pro ni import italské písně Strano, která se v jejím provedení stala velkým hitem pod názvem Ráno (1985). V italské populární hudbě ostatně v té době hledala inspiraci častěji.

Její největší úspěch byl spojen se třemi Karly – Gottem, Svobodou a Šípem.

Jejich společná píseň Čau, lásko (1986) katapultovala Marcelu Holanovou mezi opravdové hvězdy populární hudby a ovládá příčky hitparád dodnes. Původně to měl být jen její song, ale náhodou ho slyšel Karel Gott a na jeho návrh z toho nakonec byl úspěšný duet.

S Karlem Gottem pak nazpívala další duet Náš song (1987). Krátce po sobě vydala dvě LP desky (Sláva jsou bály, 1987; Óda na lásku, 1988). Často vystupovala v televizi a její nová pozice mezi zpěvačkami ji umožnila v roce 1987 sestavit vlastní doprovodnou kapelu Reprobox.

Velké úspěchy slavila v Polsku - Sopoty, Německu, Austrálii a dokonce i v USA.

Vydala několik dalších úspěšných alb :
1992 - CD Zabiju tě
1995 - CD To nejlepší z Best of
1995 - CD Zůstávám dál.
2001 - CD Marcela Holanová 2001
2004 - CD Já kráčím dál


V roce 2010 vyšlo zatím její poslední album Jestli je na nebi Bůh aneb největší hity trochu jinak se skupinou Arytmie Band

Marcelu Holanovou si můžete objednat v několika variantách programu :
half playbackové vystoupení
talkshow s Alexandrem Hemalou doplněné písněmi z jejího repertoáru ( half playback )
vystoupení s kapelou

Vhodné na: Festivaly, plesy, společenské a kulturní akce, slavnosti, firemní večírky a oslavyKONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM