Láďa Spilka & Skiff - klikni pro plnou velikost

Láďa Spilka & Skiff - klikni pro plnou velikost
LÁĎA SPILKA & SKIFF
Muzikálový zpěvák, herec, bubeník a skladatel Ladislav Spilka studoval bicí nástroje na Konzervatoři Jaroslava Ježka u profesora Veselého. Prvním významějším angažmá bylo působení v punkrockových SPS, se kterými koncertoval po vlastech Českých i v zahraničí. V devadesátých letech působí v kapelách Mamatea a Zády (debutové album Bude líp) a přichází první role v muzikálu Daniela Landy Tajemství.

Následují další muzikály - Jack Rozparovač, Hamlet, Galielo, Johanka z Arku, Kladivo na čarodějnice, Krysař, Kat Mydlář... Ladislav Spilka spolupracuje s Danielem Landou také na jeho turné - Bouře (2005) a Československo (2008). Z hereckých rolí jmenujme např. roli nekompromisního podnikatele Cihláře v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V roce 2010 vychází Láďovi sólové album Za co !!!

Začátkem roku 2013 vzniká nový projekt sloučením dvou kapel, Spilkovy pop-rockové LaSpilka a hardcore - crossoverové formace Skiff. Kapela se od základu proměnuje v profesionální hardcore - popovou partu. Brutální základ z původní kapely Skiff spolu s melodikou a vynikajícím bubeníkem z kapely LaSplilka dává Láďovi Spilkovi široký prostor pro jeho hlasové možnosti. Skiff momentálně využívá potenciál z bývalé LaSpilky a rozděluje repertoár na rockovou a unplugged verzi, čímž může oslovit širší publikum.

Get the Flash Player to see this player.