UMĚLCI / KAREL BLÁHA
Karel Bláha - klikni pro plnou velikost

Karel Bláha - klikni pro plnou velikost

Karel Bláha - klikni pro plnou velikost

AUDIO UKÁZKA 1 MP3
AUDIO UKÁZKA 2 MP3
AUDIO UKÁZKA 3 MP3
AUDIO UKÁZKA 4 MP3
AUDIO UKÁZKA 5 MP3
KAREL BLÁHA
- vystudoval zpěv na Státní konzervatoři v Ostravě a Praze, v pěveckém umění se zdokonaloval na italské akademii Santa Cecilia. V roce 1967 vyhrál televizní soutěž Talent roku a získal své první profesionální angažmá v divadle Rokoko.

V roce 1974 se po následujících bezmála 30 let stal prvním solistou Hudebního divadla v Karlíně. Zde se stal nepostradatelným představitelem klíčových rolí divadelního repertoáru (Paganini, Rose Mary, Polská krev, Cikánský baron, Netopýr). Uplatnil se i v muzikálu (West Side Story, My Faire Lady). Absolvoval turné po Japonsku, Německu, Izraeli, USA, Kanadě, Velké Británii, Švýcarsku či Španělsku. Během své kariéry spolupracoval se špičkovými dirigenty (K. Vlach, M. Uzelac, G. Brom). Triumfoval také na festivalu Děčínská kotva.

Z TV pořadů účinkoval v programech jako Televarieté, Možná přijde i kouzelník, Go Go show či Nikdo není dokonalý. Jeho sólová diskografie zatím obsahuje nahrávky Nejslavnější italské hity, Nejslavnější filmové melodie a kompilační album Blázen.

V pořadu Tak to je život dominují písně ze slavných muzikálů doprovázené mluveným slovem. Hosté: Jiří Krampol, Valerie Zawadská, Michaela Dolinová, Václav Upír Krejčí.


KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM