UMĚLCI / JANA FABIÁNOVÁ
Jana Fabiánová - klikni pro plnou velikost

Jana Fabiánová - klikni pro plnou velikost

Jana Fabiánová - klikni pro plnou velikost

Jana Fabiánová - klikni pro plnou velikost

Jana Fabiánová - klikni pro plnou velikost
Jana Fabiánová
Jana Fabiánová je dcerou zpěvačky a herečky Nadi Urbánkové a profesora angličtiny, překladatele a textaře Jana Nemejovského. V dětství navštěvovala hodiny tance, hry na klavír, zpěvu a herectví.

Roku 2002 se seznámila s DJ Neo a začali společně tvořit. Janina tvorba v duu s DJ Neem byla charakteristická poetickými texty a melodickou popovou linkou. Jejich skladby by se daly označit za klubovou elektroniku.

V roce 2003 Jana upoutala pozornost veřejnosti úspěchem v soutěži TV Nova - Rozjezdy prom hvězdy, ve které zvítězila. Úspěch jí přinesl smlouvu s nahrávací společností EMI Czech republic na 3 alba. První deska Zamilovaná ničitelka vyšla na podzim 2003. Z té se na rozhlasovém trhu uchytil singl Nostalgie (nejhranější skladba na českých radiích na podzim 2003).

V roce 2004 se objevila ve filmu Bolero režiséra F. A. Brabce. Druhé hudební album Život je video inspirované hudbou 80.let 20. století. Jana se pomalu odklání od popové tvorby a vrhá se do spolupráce s Jazzappeal Bandem. V roce 2006 byla jejich produkce zdokumentována záznamem živého charitativního koncertu, který vyšel jako deska Jazz Memories (Live Concert and Aid from Prague). V roce 2008 Jana nahrála v rámci festivalu Jazz Na Hradě 5 skladeb na album Young Female Jazz Vocalists, Multisonic. V roce 2009 vydala Vánoční jazzové album Jazzy Christmas a vystupovala také v experimentálním projektu THEA.

V roce 2010 zvítězila spolu s Radkem Kramplem s jazzovým projektem Yogi Rulez v celoroční soutěži Startér na českém rádiu Wave.

Mezi lety 2011 - 2018 žila a vystupovala v Los Angeles, kde za přínos kultuře obdržela Zelenou kartu a od roku 2014 je hlasující členkou americké Grammy. Od roku 2016 je vokalistkou Amerického hudebního projektu The Infinite Seas Los Angelského producenta Dina Bose. S projektem The Infinite Seas v USA získala v roce 2017 nominaci na cenách Hollywood Music in Media Awards v kategorii Alternativní rock. V roce 2018 s projektem zvítězili na hudebních cenách Akademia Music Awards a Clouzine International Music Awards.

Nyní se vrací na Evropskou scénu s novým jazzově laděným repertoárem od současných amerických skladatelek Jeannie Tanner a Toni Jannotta.

KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM