UMĚLCI / TANEC
JAN ONDER - klikni pro plnou velikost

JAN ONDER - klikni pro plnou velikost

JAN ONDER - klikni pro plnou velikost

JAN ONDER - klikni pro plnou velikost
JAN ONDER
Český profesionální tanečník, moderátor, pedagog a příležitostný zpěvák. Poprvé na veřejnosti tančil v sedmi letech v taneční přípravce městského domu kultury v Sokolově a od této doby se věnuje společenskému tanci. Studoval u špičkových trenérů především v Rusku a Německu. V sedmnácti letech získal nejvyšší mezinárodní třídu "M" v latinsko-amerických tancích. Jeho nejlepší umístění na mistrovství ČR byla osmá příčka v hlavní kategorii. V roce 2012 vyhrál titul mistra ČR družstev (spolu s tehdejší partnerkou Lucií Hunčárovou) a během celé kariéry soutěžil na mezinárodních soutěžích po celé Evropě - např. na Blackpool Dance Festivalu, otevřeném mistrovství Německa Germany Open Championchip a stovkách dalších.

Je dvojnásobným vítězem taneční soutěže České televize StarDance. Poprvé triumfoval v roce 2008, kde byla jeho partnerkou herečka Dana Batulková a podruhé pak o dva roky později s bývalou atletkou Kateřinou Baďurovou. V roce 2013 naposledy soutěžil ve Stardance s modelkou Taťánou Kuchařovou a skončili ve finále druzí. Od sedmé řady Stardance působil v soutěži jako odborný poradce a měl na starosti taneční dramaturgii celého pořadu, včetně výběru tanečníků, hudby a většiny choreografií.

Od roku 2013 moderuje pořad Taneční hrátky s Honzou Onderem, kde učí děti kultivovanému tanci a pohybu, který vysílá Česká televize Déčko. Od roku 2017 působí jako choreograf a herec v legendárním divadelním studiu Ypsilon.

Kromě choreografie se věnuje také moderování, pořádání tanečních kurzů, trénování tanečních párů, vystoupením jak pro děti, tak na nejrůznějších společenských akcích.

V roce 2019 nazpíval duet "Tak zpívej dál" se zlatou slavicí a legendou Evou Pilarovou, to ho inspirovalo k natočení několika svých písní, se kterými dodnes vystupuje na akcích.

Jan Onder je také pedagog. Vystudoval pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V Sokolově vede klub sportovního tance a je též lektorem tanečních kurzů. Má pod patronátem Taneční školu Jana Ondera.
KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM