UMĚLCI / KLASICKÁ HUDBA
České kytarové duo - klikni pro plnou velikost

České kytarové duo - klikni pro plnou velikost

České kytarové duo - klikni pro plnou velikost

ČESKÉ KYTAROVÉ DUO
je dnes nejvýznamnějším a zároveň nejdéle působícím souborem svého druhu na české koncertní scéně. Jedinečný zvuk a krásu hudby pro dvě kytary přinášejí Jana a Petr Bierhanzlovi publiku více než čtyři desetiletí. Za tuto dobu se vypracovali k dokonalé interpretační zralosti a mistrovství, oceňovanému publikem i kritikou.

Originalita a objevování - to jsou hlavní rysy uměleckého vývoje dua. Nejvíce to dokládá repertoár, kde kromě nejlepších duet světové kytarové literatury jsou i vlastní transkripce skladeb českých autorů (Loutna česká Adama Michny, Tůmova Partita, Dvořákova Sonatina nebo Loutky Bohuslava Martinů), hudba anglických renesančních loutnistů či španělské flamenco. K uměleckým počinům patří též první český videoklip s klasickou kytarou (Windy And Warm) a první české CD s kytarovými duety (European Guitar Duets).

Na kontě Českého kytarového dua je přes 4 000 koncertů doma i v zahraničí (Španělsko, Německo, Polsko, Rakousko, Litva, Alžírsko), festivaly (Dny české klasické kytary 98, Sasko-český hudební festival 98, Mezinárodní kytarový festival v Litvě 2001, Mezinárodní kytarové dny v Neuottingu 2001 aj.).

Samostatnou kapitolou jsou rozhlasová a zejména četná televizní vystoupení včetně "live" nahrávky koncertu ve Vilniusu pro litevskou TV, v ČT pak samostatný recital "Hudební vizitka" a další pořady (To nejlepší z klasiky, O hudbě s hudbou, Classic 98). Petr byl též 36 let profesorem na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, Jana je rovněž výtvarnice.

Tři dosud vydaná CD též zrcadlí umělecký vývoj dua. První je profilové a přináší vedle známých duet (Carulli, Sor) již i českou hudbu (Michna, Truhlář). Druhé CD s anglickou renesanční hudbou obsahuje i premiérové nahrávky loutnových a virginalových duet z archívů v Dublinu a Cambridgi. Flamenco, kterým se České kytarové duo zabývá jako jediné u nás, je nejatraktivnější částí repertoáru dua a je mu věnováno třetí album. V roce 2008 vydalo duo živou nahrávku koncertu na DVD.KONTAKT:
Rostislav Máca
TEL.: +420 604 892 103
rmproduction@seznam.cz
 
Web developed by ©2020 Ondřej Toul / WWW.ONDREJTOUL.COM